Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Kos 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Kos Airport, Greece

Předpověď počasí na 14 dní

, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C

Kos - teplota moře

Teplota moře: 22 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Kos

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Kos - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na ostrově Kos v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Kos - klimatické podmínky

Obecně o Kosu - počasí a ostrov

Počasí na ostrově Kos se dá charakterizovat velmi jednoduše – suché a horké léto, nádherné a velmi příjemné jaro a podzim a teplá zima.

Na vysoké roční průměrné teplotě 25 stupňů má velký podíl právě výše zmíněná teplá zima. I když hodně prší, teploty se pohybují vysoko nad 10 stupňů. Pravé léto začíná již v květnu a krásné počasí a vysoké teploty pokračují až do října. Začátkem a koncem tohoto období bývá 22 – 25 stupňů, přes střed léta, v červenci a srpnu, přesahují teploty často hranici  30ti stupňů.
Díky mořským větrům a Meltemi jsou však i tyto vysoké teploty velmi dobře snesitelné. K dobrému pocitu z ostrova Kos pak přispívá ještě jeho úrodná půda – díky zimním dešťům a půdě, která dovede část srážek zadržet, je ostrov nádherně zelený, s bujnou vegetací a stromy nejrůznějšího druhu.
Pokud se budete chtít vyhnout vysokým letním teplotám a věnovat se nejen koupání v moři, ale i turistice a jiným venkovním aktivitám, je pro Vás nejlepší dobou k návštěvě konec sezony. Na Kosu je klidněji, teploty se pohybují okolo příjemný 25 a moře je stále dostatečně teplé.

 


Kdy Kos navštívit?

Pokud však moře není tou hlavní prioritou, je ideální doba k návštěvě jaro – celý ostrov je nádherně zelený, vše kvete a vzduch krásně voní. Podrobné informace o Kosu najdete na stránce Kos v detailech

 

Jak to na Kosu vypadá?

Zde je jedno hezké video, které ukazuje pohed na velkou část Kosu z pevnosti Antimachia. Jistě si podle něj představu o tom, co od Kosu v oblasti počasí a klima můžete očekávat, uděláte.

 

 

Kos - Měsíční průměry počasí

  L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Průměr nejvyšších teplot 13 13 15 19 23 27 30 29 27 23 18 14
Průměr nejnižších teplot 9 8 10 13 16 19 22 22 20 17 13 10
Deštivé dny v měsíci 30 26 21 13 9 3 0 0 4 16 27 29

Infomace o Řecku | Řecko extra | Diskuze o Řecku | Počasí v Bulharsku | Počasí na Kypru | Tunisko - počasí | Egypt - počasí | Počasí v Turecku