Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Kythira 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro LGKC

Předpověď počasí na 14 dní

, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C

Kythira - teplota moře

Teplota moře: 21 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Kythira

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Kythira - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na ostrově Kythira v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Kythira - klimatické podmínky

Počasí na Kythiře obecně

Kythira patří mezi velmi zelené a svěží Jónské ostrovy, ale trochu je mi záhadou, proč tomu tak je. Ostrov se nalézá až úplně dole na jihu pod Peloponésem a na Krétu, která je nejjižnějším řeckým ostrovem, to je jen kousek. Přesně je to 72 kilometrů. Kythira je dokonce jižněji, než třeba Santorini a vetšina ostrovů Kyklad. Podrobnosti o Kythiře najdete na Kythira v detailech.

Ale proč to uvádím - Korfu, Zakynthos nebo Lefkada jsou krásně zelené se spoustou rostlinstva. Na Kythiře je počasí spíše sušší a teplejší. Příroda je vyprahlejší - dominantu krajiny tvoří kopce porostlé keříky zeleně, údolí bývají plné listnatých i jehličnatých stromů. Podél cest je spousta keřů i stromů také, ve vesničkách a střediscích je zeleně také dostatek. Kythira se tedy řadí k takovému středu - vyprahlá a holá jako ostrovy z oblasti Kyklad není, ale tak zelená jako třeba Thassos také není. Spíše bych jí přirovnal spíše třeba k ostrovu Rhodos. Ostatně, podívejte se sami:

 

Kythira - počasí a klima na ostrově Kythira - náhled počasí na pobřeží

 

A jaké počasí na ostrově Kythira tedy je?

Kythira a jaro

Počasí na jaře by se dalo nazvat úplně jednoduše - idylka. Duben, květen a červen jsou na Kythiře kouzelné. Vše je rozkvetlé, vzduch krásně voní, kopce jsou od květů celké barevné a celý ostrov vypadá svěže a radostně. Teploty jsou již dostatečně vysoké a celkově je počasí vhodné pro ty, kdo vyznávají aktivní dovolenou. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 20 - 25 stupňů, občas sice sprchne, ale není to nic hrozného. Srážky v květnu jsou okolo 20mm (cca 5-6 deštivých dní v měšíci), v červnu pak již neprší vůbec.

 

 

Počasí v sezoně

Kythira je v léte velmi horká a od června do půli záí prakticky neprší. Toto období je vhodné pro klasickou dovolenou, kdy chceme hlavně pobýt na pláži a koupat se v moři a jen občas to zpěstřit nějakým tím výletem.

Naštěstí i na Kythiře se projevuje Meltemi a díky němu je počasí snesitelnější - severní vítr udržuje teploty okolo 28-30 stupňů. Samozřejmě, s postupem sezony se Kythira sušší a sušší a příroda trochu šedne, protože jednak schne a jednak nic nesplachuje prach.

Kythira a podzimní počasí

Od půli září do listopadu se počasí začíná kazit. Počet deštivých dnů je zhruba stejný, jako na jaře, ale prší mnohem vydatněji. Teploty se však stále pohybují okolo 25 stupňů a období je opět vhodné pro aktivní turisty.

Zima na Kythiře

V zimním období je počasí opravdu nepříjemné. Prší prakticky pořád a hodně. Teploty se pohybují v rozmezí 10-15 stupňů.

 

Kythira - jak to tam opravdu vypadá?

O tom, jak to tam vypadá na nejrůznějších místech, se můžete přesvědčit na následujícím videu. Sice to jsou jen fotky, ale o tom, co Kythira může nabídnout a jaké je tam počasí, si snad představu uděláte.

 

Kythira - Měsíční průměry počasí

  L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Denní teplota 9 10 12 15 18 23 26 26 22 18 14 13
Srážky mm 80 55 45 30 20 5 0 5 30 70 100 115
Hodin sluníčka denně 5 6 6 7 8 10 12 11 9 7 4 3