Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Samos 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Samos Airport, Greece

Předpověď počasí na 14 dní

, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C

Samos - teplota moře

Teplota moře: 21 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Samos

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Samos - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na ostrově Samos v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Samos - klimatické podmínky

Samos - obecné info o počasí

Hlavními rysy počasí a klimatu na ostrově Samos je teplá zima a chladné léto. To chladné je velmi relativní a vztažené k ostatním řeckým ostrovům. Například na rozdíl od Kréty, Kyklad či Pelopenésu je zde v létě příjemných 25-27. Srážky jsou v letním období téměř nulové, od června do září můžete očekávat oblohu bez mráčku a sluníčko, sluníčko a sluníčko. Podrobné informace o Samosu najdete na stránce Samos v detailech.

 


 

Hory a jejich vliv na počasí

Samos je hornatý a díky tomu má srážek více, než okolní ostrovy. Pokud ale náhodou v letním období prší, jedná se o velmi intenzívní přeháňku, která ochladí horký vzduch a osvěží zaprášenou přírodu. Během pár minut je po všem, jedná se tedy spíše o takové zpestření stále stejného léta.

Hory také ovlivňují počasí i v jednotlivých oblastech Samosu . Na severu a západě prší více a je tam celkově více vlhkosti. Roste zde více rostlin a ostrov je zde celkově zelenější. Jih a východ jsou sušší a vegetace je skromnější.

Na severu a severozápadě je také více větrno, zejména pak v zimních měsících, kdy vítr nabývá na nebezpečnosti a znemožňuje plavbu po moři.

 

Kdy je Samos nejkrásnější?

A stejně jako v celém středomoří je na Samosu nejkrásnějším obdobím jaro.  Teploty se pohybují okolo 20ti stupňů a vše kvete a vegetace je krásně zelená. Ovšem i ještě začátkem června počítejte s chladnějším večerním počasím a možností přeháněk.

Na konci sezony, v říjnu, kdy je na jiných ostrovech ještě teplo, dosahují na Samosu teploty pouze ke 20ti stupňům a již prší poměrně hodně. Pokud tedy chcete jet na Samos po sezoně, snažte to stihnout  ještě v září, kdy je srážek málo (okolo 9 mm za měsíc) a teploty jsou ještě okolo 25 stupňů.

 

 

Samos - měsíční průměry počasí

  L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Průměr denních teplot 11 11 13 16 21 25 26 26 24 20 16 13
Déšť mm 205 138 101 50 38 5 0,2 0,4 9 50 112 210