Thassos - aktuální počasí a předpověď počasí na 14 dní

slunicko

Thassos - aktuální počasí

Zde najdete grafické znázornění počasí na ostrově Thassos s vyznačenými teplotami na hlavních místech ostrova. Pohybující se bílé tečky/čárky znázorňují aktuální vítr, čím rychleji se se tečky pohybují a dělají větší "ohon", tím větší vítr je. Na obrázku jsou vyznačeny i srážky, pokud je obrázek šedý, tak jsou srážky nula, pokud prší, tak sílu deště poznáte dle barvy - modrozelená je deštík, déšť je zelená až žlutá a silné deště jsou červená až fialová, viz. stupnice na dolní straně obrázku (pokud se Vám něco nezobrazuje, zkuste jiný prohlížeč, třeba Chrome nebo Firefox. Přesný stav srážek a síly větru včetně vysvětlivek najdete kousek níže.

Thassos - předpovědi počasí

Pokud hledáte předpověď, zde jsou dva přehledy. Ačkoliv předpovědí počasí pro ostrov Thassos je opravdu hodně a často až na měsíc dopředu, je přesnost otázkou. Jednak se trochu liší samotná čísla, a jednak při předpovědích počasí na více, než tři dny dopředu stejně vše často bývá jinak. Ostatně abyste to mohli sami porovnat, přinášíme dva přehledy, jeden od portálu Windy a druhý od norského portálu Yr.

 

Předpověd počasí na 10 dní

Pás s údaji můžete myší posunout doleva, takže se Vám postupně zobrazí všech 10 dní.

 

Půjčovna aut Thassos

 

Přehledná tabulka s předpovědí pro oblast Thassos na 5 dní


Datum Čas
Oblačnost
Déšť
Teplota
Vítr

 

Zdroj dat je NRK a Norwegian Meteorological InstitutePopisy, vysvětlení a příklady hodnot rychlosti větru a srážek.

Vítr

m/s km/h Označení Příznaky
0–0,2 0–1 bezvětří Kouř stoupá svisle vzhůru.
0,3–1,5 1–5 vánek Kouř už nestoupá úplně svisle ale korouhev nereaguje.
1,6–3,3 6–11 větřík Vítr je cítit ve tváři, listí šelestí, korouhev se pohybuje.
3,4–5,4 12–19 slabý vítr Listy a větvičky v pohybu, vítr napíná prapory.
5,5–7,9 20–28 mírný vítr Vítr zvedá prach a papíry, pohybujeslabšími větvemi.
8,0–10,7 29–38 čerstvý vítr Hýbe listnatými keři, malé stromky se ohýbají.
10,8–13,8 39–49 silný vítr Pohybuje silnějšími větvemi, používání deštníku je obtížné.
13,9–17,1 50–61 mírný vichr Pohybuje celými stromy, chůze proti větru obtížná.
17,2–20,7 62–74 čerstvý vichr Láme větve, vzpřímená chůze proti větru je již nemožná.
20,8–24,4 75–88 silný vichr Vítr působí škody na stavbách (strhává tašky ze střechy).
24,5–28,4 89–102 plný vichr Vítr vyvrací stromy a ničí domy.
28,5–32,6 103–117 vichřice Rozsáhlé zpustošení zasažené oblasti.
32,7 a více 118 a více orkán Ničivé účinky. Vítr odnáší domy, pohybuje těžkými hmotami.

 

Srážky

Rozsah mm/h Označení Účinky
0- 0,1 neměřitelné Prakticky žádné
0,1- 0,3 velmi slabý déšť Jen vlhko
0,3- 2,5 slabý déšť Namočí povrch, lehce slyšitelný
2,5- 8,0 mírný déšť Prší, louže, slyšíme šumění
8,0- 40 silný déšť Pořádný liják, rámus, není pořádně vidět
40- 80 velmi silný déšť Souvislá vodní clona, voda stojí v ulicích
80- 150 intenzivní srážky Velmi snížená dohlednost, možnost přívalových povodní
>150 extrémní srážky Je vidět jen na pár metrů, přívalové povodně, záplavy

 

 


Zde je orientační graf teploty moře okolo ostrova Thassos. Ačkoliv se teploty mohou lišit třeba podle místních podmínek nebo mořských proudů, případně se teplota mění i za větrného počasí, je z grafu zřejmé, že v létě se vykoupe snad opravdu každý.

 

Obecný popis počasí na ostrově Thassos

Thassos je považován za jeden z nejpříjemnějších řeckých ostrovů. Leží v nejsevernější části Egejského moře a i když jsou letní teploty relativně vysoké, nedosahují  občas nepříjemně  vysokých teplot jako například na Kykladách nebo na Krétě. Podrobné informace o Thassosu najdete na stránce Thassos v detailech

Thassos a jaro

Oteplovat se na Thassosu začíná zhruba v květnu, kdy jsou teploty okolo 20 stupňů, v červnu pak bývá příjemných 24. V tomto jarním období je taképotřeba s trochou přeháněk – podle statistik  je v květnu 6 a v červnu 3 dny s deštěm.

Thassos je krásně zelený ostrov se spoustou stromů, keřů, travin a jiné vegetace a ještě na v červnu je vše krásně zelené a svěží. Dokvétají poslední květiny a pobyt na pláži lze krásně zpestřit procházkou po nádherném okolí, aniž by se Vás slunce snažilo spálit a zahánělo Vás do stínu.

Počasí v létě

Zhruba od konce června začíná na ostrově Thassos ta pravá letní sezona a maximální průměrné teploty se pohybují okolo 28 – 28 stupňů. Občas sice malinko sprchne, ale srážky 10 mm za měsíc jsou spíše symbolické a jen osvěží vzduch a spláchnou prach ze zeleně. V září je počasí chladnější, teplota klesne na cca 25 a v říjnu je už zima. Průměrné teploty se pohybují mezi 12 a 20 stupni. Stejně tak už začíná více pršet – přeháňky opět nejsou nijak velké, ale v průměru se jedná o 4 deštivé dny v měsíci.

Podzim a zima

Zima je na Thassosu cca od prosince do března a je studená a vlhká. I když téměř nemrzne, tak počasí je velmi "vlezlé" Teploty okolo 5 stupňů a déšť nejsou nijak příjemné.

 

Thassos - rozdělní oblastí dle počasí

Thassos je malý a rozdíly v počasí nejsou nijak dramatické. Počasí bývá stejné jak na severu, tak na jihu, východě či západě.

A hlavní střediska jsou Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti. Pokud tedy budete vybírat, kam na Thassos jet, počasí v tom nehraje žádnou roli. Stejně (hezky) bude kdekoliv.

 

 

Thassos - měsíční průměry počasí

 


 


 

Údaje použité pro grafy

L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Průměr maximálních teplot 10 11 13 18 22 26 28 29 26 20 16 12
Průměr minimálních teplot 4 5 5 8 12 16 19 19 16 12 9 6
Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Srážky mm 78 63 51 22 18 5 6 10 18 39 54 78
Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná teplota moře 14 14 15 15 18 21 23 24 24 22 19 16

 

Thassos - rozdělení středisek dle počasí

Počasí je prakticky ve všech oblastech stejné, vybírat tedy dle nějakého konkrétního ukazatele nejde, počasí v hlavních střediscích Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Mykrammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti je zhruba stejné.

 

 

Poloha oblasti Thassos

Pokud si nejste jisti, kde přesně se Thassos nachází, odkaz Thassos - mapa Vám v novém okně otevře letovisko na Google mapách. Pokud máte raději mapy od Seznamu, zkuste Thassos na mapy.cz

 

Thassos - počasí na internetu

Stránek s předpovědí počasí pro ostrov Thassos je mnoho. Většinou se však jedná jen o výpis aktuálních dat, případně o různé doplňky na jakékoliv webové stránky. Specialistů s nějakou přidanou hodnotou je však velmi málo, jedná se především o portály Accuweather (mají předpověď na 3 měsíce dopředu, ovšem otázkou je, nakolik bude spolehlivá), Windy (mají dobře zpracované jednotlivé vrtstvy jako je teplota, vítr v různých výškách, vlny a mnoho dalších), Wundregroung nebo Yr. Teplota moře je na Poseidon