Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Andros 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro LGAV

Předpověď počasí na 14 dní

, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C
, 0. .

Nejvyšší: °C

Andros - teplota moře

Teplota moře: 21 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Andros.

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Andros - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na ostrově Andros v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Andros - klimatické podmínky

O Androsu obecně

Počasí na ostrově Andros je pro středoevropany velmi příjemné. Svůj podíl na tom má jak poloha, tak i samostná charakteristika Androsu.

Počasí je mírné po celý rok, kromě horských oblastí, kde můžeme v lednu až únoru zahlédnout trochu sněhu, zde nejsou ani mrazy ani velká vedra. Podrobné informace o Androsu můžete najít na stránce Andros v detailech .

 

Fouká na Androsu?

Jako všechny ostrovy v oblasti Kyklad, i Andros je v létě ovlivňován větrem Meltemi, který horké letní dny příjemně ochlazuje. A protože Andros leží kousek stranou od hlavní proudu Meltemi , je i počasí rozdělené na dvě oblasti lišící se teplotami.

Východní část, která leží středu Meltemi blíže, je chladnější a o trochu více větrnější. V západní části fouká vítr méně, takže i počasí je zde celkově teplejší.

Odpověď je tedy velmi jednoduchá - ano, občas trochu fouká, ovšem není to vítr nepříjemný, ale spíše vítr osvěžující, který pomáhá udržet teploty na rozumné výši a který zpříjemní dny případné horké a dusné dny.

Podrobnosti o větru jsou na stránce Vítr v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Zelený Andros

Ale i když vítr nefouká a vzduch neochlazuje, není na Androsu nijak nepříjemě. Je zde spousta zeleně, potůčků a vodopádů a vzduch je tak příjemě osvěžující a plný vůně vlhka a rozkvetlých rostlin. Zde je jedna fotka, která

ukazuje krásné zelené údolí. To asi reprezentuje Andros a počasí ze všeho nejlépe.
Andros: počasí

Jaké počasí bývá na ostrově Andros v době dovolených

Je to velmi jednoduché. I když srážkové úhrny jsou na Androsu ze všech kykladských ostrovů nejvyšší, v létě je déště velmi vzácný. A když už náhodou nějaká ta kapka spadne, počasí se zase brzy umoudří a je hezky a teplo.

 

A kdy Andros navštívit?

Nejlepší dobou pro návštevu Androsu je z hlediska počasí jaro. Od března do května zde vše kvete, teploty jsou tak akorát a celkově je pobyt velmi klidný a pohodový. No a samozřejmě je zde moc hezky i v létě, kdy zde můžete strávit klasickou dovolenou s poleháváním na pláži a koupáním v teplém moři.

 

A na co si dát na Androsu pozor?

Pokud budete chtít během dovolené podnikat výlety nebo poznávat krásy Androsu více do hloubky, vyvarujte se víkendů. Andros je blízko Athén a v případě hezkého počasí si sem jezdí odpočinout na víkendové pobyty množství Řeků právě z Athén.

 

 

 

Andros - Měsíční průměry počasí

 

Nejnižší průměrná teplota vzduchu

Nejvyšší průměrná teplota vzduchu

Průměrná teplota moře

Březen

15

20

15

Duben

17

23

16

Květen

20

27

19

Červen

25

32

22

Červenec

25

35

24

Srpen

25

35

25

Září

23

30

23