Aktuální počasí a předpověď počasí pro Řecko a řecké ostrovy

Korfu 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Kerkyra Airport, Greece

Předpověď počasí na 14 dní

Pátek, 19. října.

Nejvyšší: 26 °C
Sobota, 20. října.

Nejvyšší: 27 °C
Neděle, 21. října.

Nejvyšší: 25 °C
Pondělí, 22. října.

Nejvyšší: 21 °C
Úterý, 23. října.

Nejvyšší: 23 °C
Středa, 24. října.

Nejvyšší: 22 °C
Čtvrtek, 25. října.

Nejvyšší: 20 °C
Pátek, 26. října.

Nejvyšší: 20 °C
Sobota, 27. října.

Nejvyšší: 21 °C
Neděle, 28. října.

Nejvyšší: 21 °C

Korfu - teplota moře

Teplota moře: 21 °C

Aktuální teplota moře okolo ostrova Korfu

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Korfu - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo na Korfu v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Korfu - klimatické podmínky

Počasí na Korfu obecně

Klima na Korfu je typické středozemní – zimy jsou zde velmi mírné, kromě občasných mrazíků ve výše položených polohách zde téměř nemrzne.Léto je teplé, s minimem srážek a velkým podílem slunečných dní. V horských oblastech je možný přes zimu sníh.

Na rozdíl třeba od Kyklad či Dodekanés se zde neobjevuje Meltemi, takže léto může být i velmi horké – vzácností nejsou teploty dosahující až ke 40ti stupňům. Pokud budete chtít v letním období navštívit například hlavní město Kerkyra, doporučuje se před tím alespoň krátká aklimatizace.

Pokud jste milovníci přírody, je Korfu nejkrásnější na jaře - teploty se pohybují okolo 15 -20 stupňů, všechno kvete a je nádherně zelené, vzduch je prosycen omamnou vůní a Korfu působí dojmem zeleného drahokamu. Pokud moc nejste na koupání a každodenní moře není pro Vás podmínkou, je nejlepší čas na návštěvu Korfu přelom květen/červen. První zájezdy od CK se nabízejí od posledního květnového týdne a v moři si již můžete užít osvěžující koupel. Podrobné informace o Korfu najdete na Korfu v detailech

 

 

Teplota moře

Na koupání v moři, výlety a relax je ideální období červen, červenec či srpen, případně začátek září.

 

Kdy toho na Korfu uvidíte nejvíce

A naopak od jara, pokud si budete chtít užít pohledu do každodenního života a pracovního shonu na Korfu, jeďte tam na podzim. Podzimní období je časem sklizně vína, kdy všichni intenzivně pracují a vzduch je prosycen vůní hroznů. CK nabízejí zájezdy ještě prvních 14 dní v říjnu.

 

Zima je příznivá spíše pro zotavení přírody než pro turistiku – mrazíky zde nejsou velké a časté (kromě horských oblastí, kde bývá i sníh) , ale hodně jsou zde bouřky a často prší. Korfu je prý oblastí s největším počtem srážek z celého Řecka.

 

Fotky a videa z Korfu

A jak vypadá příroda a letní počasí na Korfu doopravdy? Podívejte se sami. Fotky z Korfu jsou zde:

 

Korfu - počasí a klimatické podmínky

 

Na tomto videu autor zachytil poměrně hodně z krás ostrova, jen přeskočte asi první minutu a půl. Pokračování videa je na stránce s fotkami zde.

 

 

Počasí na Korfu podle jednotlivých měsíců:

 

Leden:
Kromě jednoho týdne, nazývaného Halcyon Day, kdy nefouká, je tento měsíc zima, deštivo a větrno.

Únor:
Postupně se otepluje a oproti Lednu je více sluníčka. Začínají kvést první stromy – mandloně.

Březen
Sluníčka je stále více a více, ale stále je chladno a větrno

Duben
Začíná jaro - občasný deštík, teploty okolo 15 stupňů, celé Korfu začíná kvést. Začíná to nejkrásnější roční období.

Květen
Už je teplo a slunečno. Sem tam se může objevit deštík, ale je to velmi nepravděpodobné, v druhé polovině května se srážky prakticky neobjevují. Příroda je stále krásná, moře je klidné, prostě idylka. Jediné, na co je potřeba se připravit, jsou chladné večery a rána.

Červen, červenec srpen
Přes léto je na Korfu opravdu horko. Některé prameny uvádí, že bývá přes léto větrno a vzduch je ochlazován Metltemi, ale pokud mají pravdu, tak jen okrajově.  Spíše počítejte s klidnějším počasím. V roce 2007 byla rychlost větru celý červenec téměř nulová, dlouhodobé měření uvádí  maximálně vítr okolo 30 km/h. Takže foukat to tam umí, ale spíše vyjímečně.

Září, říjen
Počasí se ochlazuje, je téměř bezvětří. Teplé oblečení ještě není potřeba, počasí je ideální například pro turistiku nebo jiné venkovní aktivity, ale již se občas může objevit déšť. V případě návštěvy výše položených míst si s sebou raději vezměte lehkou bundu či mikinu.

Listopad
Občas slunečno, avšak moc a moc deště a větru.

Prosinec
Ačkoliv se ještě někteří odvážlivci mohou koupat v moři, je ošklivo – počasí je velmi proměnlivé a vlastně se jedná o směs zimy, větru, občasného sluníčka, deště a mrazíků.

 

 

 

 

Předpověď počasí a průměrné teploty se týkají středisek:

Agios Georgios /jih/, Agios Georgios /sever/, Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Petros, Acharavi, Arillas, Barbati, Benitses, Dassia, Ermones, Gialiskari, Glyfada, Gouvia, Ipsos, Kanoni, Kassiopi, Kavos, Kerkyra, Liapades, Messonghi, Moraitika, Paleokastritsa, Roda, Sidari

 

Korfu - Měsíční průměry počasí

  L Ú B D K Č Č S Z Ř L P
Průměr nejvyšších teplot 15 16 17 20 24 27 29 28 26 23 20 17
Průměr nejnižších teplot 9 9 10 12 15 19 22 22 19 16 13 11
Průměrné srážky mm 91.5 77.4 57.4 30.0 15.2 3.2 1.0 0.7 19.5 68.8 58.8 77.1
Oblačnost (8 nejvíce, 0 nejméně) 5.3 5.2 4.6 3.9 3.0 1.4 0.7 0.7 1.7 3.7 4.4 5.0
Sluníčka denně 4 5 7 7 9 10 12 11 9 6 4 2
Teplota moře 15 15 14 17 21 23 25 27 24 22 19 16

Infomace o Řecku | Řecko extra | Diskuze o Řecku | Počasí v Bulharsku | Počasí na Kypru | Tunisko - počasí | Egypt - počasí | Počasí v Turecku